Uwaga Ostrzezenie: Istnieje mozliwosc zapisu pliku konfiguracyjnego w lokalizacji: /home/kakasia/domains/uroda-zdrowie.pl/public_html/includes/configure.php. Istnieje ryzyko zagrozenia pracy systemu - zmień uprawnienia dla tego pliku.
Start » Katalog » Witaminy i minerały » 19 kwiecień 2018 :: Alfa, Leonii, Tytusa
calivita
-------URZĄDZENIA------ (4)
------ORGANICZNE -------
-----H E R B A T Y------- (3)
-----K S I Ą Ż K I-------- (8)
-----O L E J K I---------- (3)
-----ORTOPEDYCZNE---- (1)
-----P R E P A R A TY ---
Alerie i chorob.skóry (5)
Cukrzyca (6)
MIODY MANUKA
Oczyszczanie
Odchudzanie (3)
Odporność (4)
Stawy,kości, mięśnie (9)
Uklad moczowy (5)
Uklad nerwowy (6)
Uklad pokarmowy (9)
Uklad sercowo-naczyniowy (3)
Witaminy i minerały (10)
Wlosy, skora, paznokcie (1)
Wzrok, oczy
Dla niej i dla niego (5)
Wzmacniające (1)
-----------Z I O Ł A--------
Zioła jednorod.
Zioła jednorod. fix (9)
Zioła mieszanki (1)
Zioła mieszanki Ojca Klim. (20)
----------KOSMETYKI------
Twarz (12)
Włosy (3)
Ciało (1)
Dłonie i stopy
Jama ustna (2)
Higiena intym.
---------WG F I R M Y-----
Aloes Forever (9)
Akuna
Calivita
Colagen
Colostrigen Genactive
Coral Club
Kinotakara K-Link (5)
Immunocal
JOY DAY (4)
Life Styles
Now Foods
Transfer Factor
Vilcacora (12)
VISION

Wszystkie artykuly (82)
Aloes i Vilcacora (3)
Aloes-Forever (1)
Fitoterapia (3)
Herbalifeline (4)
Kolagen Colway (1)
Radamir -instukcja obsługi
Składniki mineralne (15)
Składniki odżywcze (6)
Transfer Factor (6)
Uroda (7)
Witaminy A-Z (16)
Zdrowie (20)
Informuj mnie o aktualizacjach Kwas foliowy 250 tab zdrowe dziecko
Żywe mydło 500 ml efektywne mikroorganizmy
Żywe mydło 500 ml efektywne mikroorganizmy
25.00zł
zobacz wszystkie
Kuracje


O sklepie
Koszty wysyłki
Polityka prywatności
Regulamin
Obecnie jest 3 Gosci online.

Kwas foliowy 250 tab zdrowe dziecko

22.00zł


Kwas foliowy 250 tab zdrowe dziecko

Korzystnie wpływa na rozwój cewy nerwowej płodu

Kwas Foliowy marki Puritan’s Pride to jedyny suplement na rynku w dużym, ekonomicznym opakowaniu, które wystarcza aż na 8 miesięcy stosowania! Kwas foliowy stanowi ostatnio przedmiot wielu badań i budzi coraz większe zainteresowanie ze względu na jego szerokie zastosowanie. Niestety, z badań odżywiania się polskiej populacji wynika, że dieta nie zaspokaja naszego dziennego zapotrzebowania na ten składnik.
Są również takie okresy życia, kiedy szczególnie ważne jest dostarczenie kwasu foliowego w odpowiedniej ilości. Mamy tu na myśli przede wszystkim kobiety planujące ciążę, jak i będące w ciąży. Zwiększone zapotrzebowanie obserwuje się także u kobiet stosujących środki antykoncepcyjne. Od kilku też lat wiele miejsca poświęca się roli kwasu foliowego w zapewnianiu prawidłowego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego, ze względu  na wpływ na metabolizm homocysteiny. Kwas foliowy jest również bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Tak wielokierunkowe działanie kwasu foliowego powoduje, że musimy szczególnie zadbać o dostarczanie go w odpowiedniej ilości w diecie.

Wskazania:

Kobiety w okresie prekoncepcyjnym
Kobiety w okresie ciąży i karmienia piersią

Kobiety stosujące doustną antykoncepcję
W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania układu krwiotwórczego
W celu uzupełnienia diety w kwas foliowy

Działanie preparatu:
Preparat zawiera w składzie kwas foliowy, który:

Jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju cewy nerwowej płodu
Ma pozytywny wpływ na wagę i rozwój noworodków
Wpływa pozytywnie na samopoczucie i funkcjonowanie systemu nerwowego
Pobudza procesy krwiotwórcze
Reguluje poziom homocysteiny

Sposób użycia:
1 tabletka dziennie lub według wskazań lekarza.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu.

Działania niepożądane i środki ostrożności:
Kwas foliowy jest bardzo dobrze tolerowany, bardzo rzadko występują reakcje uczuleniowe. Ostrożnie należy stosować w niektórych typach nowotworów. Niektóre leki: przeciwpadaczkowe, doustne środki antykoncepcyjne, antagoniści kwasu foliowego oraz alkohol powodują obniżenie poziomu kwasu foliowego w organizmie. Przy dłuższym stosowaniu należy okresowo monitorować stężenie witaminy B12 we krwi.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Opakowanie:
250 tabletek

Przechowywanie:
Preparat należy przechowywać w zamkniętym opakowaniu, suchym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci, w temperaturze pokojowej. Nie należy stosować, jeśli naklejka pod nakrętką jest uszkodzona.

 

Suplement diety dostępny w aptekach i sklepach zielarskich.

Czy wiesz, że....

Organizm człowieka nie ma możliwości zmagazynowania większej ilości kwasu foliowego, dlatego należy go dostarczać codziennie w pożywieniu lub uzupełniać dietę odpowiednim suplementem


Kwas foliowy w największych ilościach występuje w zielonych roślinach np. w szpinaku. Drogocennym źródłem kwasu foliowego są przede wszystkim drożdże, wątroba, pełnoziarniste pieczywo, a także  sok pomarańczowy. Kwas foliowy obecny w warzywach i owocach jest jednak mniej biodostępny niż kwas foliowy w tabletkach


Zespół Ekspertów powołanych przez Ministerstwo Zdrowia zaleca kobietom planującym ciążę stosowanie 400 μg (0,4 mg) kwasu foliowego dziennie w celu zapobiegania wadom wrodzonym cewy nerwowej u dzieci.


W ostatnich latach wielu ekspertów doceniło ogromną rolę kwasu foliowego i poważnych skutków jego niedoboru w diecie. Dlatego działają programy wzbogacania ogólnie dostępnych produktów żywnościowych w kwas foliowy. W Stanach Zjednoczonych od 1998 roku wzbogaca się mąkę, ryż i inne ziarna w kwas foliowy. W Wielkiej Brytanii od 2000 roku dodaje się 0,24 mg kwasu foliowego na każde 100 g mąki.


Badania przeprowadzone na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych Medical Research Council Vitamin Study w 33 ośrodkach w 7 krajach potwierdziły wcześniejsze obserwacje o prewencyjnej roli kwasu foliowego w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia wad cewy nerwowej. Kobiety, które wcześniej urodziły dziecko w wadą wrodzoną, powinny, po konsultacji z lekarzem, co najmniej na miesiąc przed i w trakcie 3 pierwszych miesięcy ciąży stosować 4 mg kwasu foliowego dziennie. Kobiety bez takiego wywiadu powinny ograniczyć się do dawki 400 μg (0,4 mg) dziennie.


Badania ekspertów wykazują, że kwas foliowy podwyższa poziom folianów w osoczu szybciej niż 5-metyltetrahydrofolian. Jest to bardzo korzystne, szczególnie w przypadku nieplanowanej ciąży, ponieważ to właśnie osocze dostarcza substancje odżywcze do płodu. Cewa nerwowa płodu tworzy się i zamyka podczas czterech pierwszych tygodni ciąży.


Nawet kobiety o wadach genetycznych enzymów potrzebnych do metabolizmu kwasu foliowego mogą zapobiegać wadom cewy nerwowej płodu przez regularne przyjmowanie kwasu foliowego w zalecanej przez ekspertów dawce 400 μg (0,4 mg).


Kwas foliowy występujący w wielu produktach spożywczych nie zawsze jest dobrze przyswajany przez organizm. Niektóre produkty takie jak fasola, sok pomarańczowy zawierają enzymy hamujące przemianę kwasu foliowego do postaci dobrze przyswajalnej przez organizm. Natomiast kwas foliowy zawarty w preparatach suplementacyjnych występuje w postaci, która nie wymaga dodatkowych przemian przed wchłonięciem w jelicie cienkim.


Metabolizm kwasu foliowego zaburzają środki antykoncepcyjne. Zaobserwowano obniżony poziom kwasu foliowego u kobiet stosujących doustną antykoncepcję. Zwiększa to ryzyko anemii i urodzenia w przyszłości dziecka zwadą wrodzoną. Dlatego w Stanach Zjednoczonych powstał pomysł, aby obligatoryjnie wzbogacać tabletki antykoncepcyjne w tę witaminę, ale dopóki tak się nie stanie kobiety stosujące doustną antykoncepcję powinny wzbogacać swoją dietę w dodatkowy kwas foliowy.


Źr ódła informacji:

Michalik B.: Witamina B9. Żyjmy dłużej 1999; 3.
Dierkes J., Kroesen M., Pietrzik K.: Folic acid and vitamin B6 supplementation and plasma homocysteine concentrations in healthy young women. Int. J. Vitam. Nutr. Res. 1998; 68: 98-103.
Streiff R.: Folate deficiency and oral contraceptives. JAMA 1970; 214: 105-108.
Wald N., Bower C.: Folic acid, pernicious anaemia and prevention of neural tube defects. Lancet 1994; 343: 307.
Szostak-Węgierek D.: Kwas foliowy – Nowe aspekty zastosowań profilaktycznych. Ordynator Leków 2005; 5(43): 31-39.
Matyja A.: Kwas foliowy – krótka monografia. Gabinet Prywatny 2004; 4(126): 20-25.
Botto L.D.: 5,10-Methylenetetrahydrofolate reductase gene variants and congenial anomalies: a HuGE review. Am J Epidem 2000; 151(9): 862-877.
Lamers Y., Pietrzik K. et al.: Supplementation with [6S]-5-methyltetrahydrofoliate or folic acid equally reduces plasma total homocysteine concentrations in healthy women. Am J Clin Nutr 2004; 79: 473-478.

 

 
 

Kup Kwas foliowy 250 tab zdrowe dziecko juz teraz.
Data dodania produktu: 02 luty 2009.
Recenzje
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Na pracę jajników-Mieszanka ziół wg Ojca Grzegorza
Na pracę jajników-Mieszanka ziół wg Ojca Grzegorza
noni calivita
E-mail

Haslo


Nowy klient?
Zapomniales hasla?
...jest pusty
GaduGadu : 1012847
sklep@uroda-zdrowie.pl

tel. (17) 8525613
informacja o produktach

696 310 778
szybka realizacja zamówień
Informuj mnie o aktualizacjach Kwas foliowy 250 tab zdrowe dziecko
 
Powiedz o tym produkcie swoim znajomym

W naszym sklepie kupisz tanio zioa, suplementy zdrowotne, witaminy firm : FinClub AzMedica Akuna Herbalife Labolatoria Natury 4Life